AKTUÁLNĚ: OMLOUVÁME SE, Z DŮVODU BOJE PROTI KORONAVIRU MOMENTÁLNĚ NENÍ MOŽNÝ OSOBNÍ ODBĚR

Knihy jsou naše hobby...

Sodoma Gomora

Jarka Kovaříková

SDÍLET

199 159 

Není skladem

váz., 160 str., 130 × 203 mm

Dětství může být plné poezie, i když je okolní prostředí poněkud nepoetické. O tom ví své Jaruška – způsobná holčička, která právě nastoupila do první třídy. Píší se 70. léta minulého století a ona si hopsá životem, zároveň se však pozorně dívá okolo a nic jí neuteče. Věcně, přiléhavě glosuje každodenní události i lidi kolem sebe – tatínka s jeho vášní pro lepidla a krasojízdu, maminku milující višně v čokoládě a kočky, babičku, kterou neodbytně přitahuje  oheň, strýce Jiřího hýčkajícího své četné hrábě a tetu Hanu, která baží po kapitalistických výrobcích. A samozřejmě objekt svého nekonečného obdivu – krasojezdkyni Helenku.

Od první kapitoly je jasné, že na středočeské zahrádce nebo v kuchyni se mohou odehrávat scénky, na které se nezapomíná. Možná budete slzet smíchy, jindy vás zamrazí, ale určitě si toto drsně hebké čtení užijete!

ISBN978-80-7236-595-1
Datum vydání11. 4. 2008
Hmotnost0,28 kg

Jarka Kovaříková

Jarka Kovaříková vystudovala VŠE a FAMU a působila jako novinářka, pracovnice finančního úřadu, dietoložka, scénáristka, copywriterka a specialistka na interní komunikaci. Řídila kosmetický salón a také textilní výrobu, kde pracovalo několik desítek tělesně postižených švadlen (z nichž někteří byli muži). Má dvě děti a psa, hraje ráda mariáš a opravdu nerada jezdí na kole. V současné době pracuje jako novinářka na volné noze. Je autorkou námětu a scénáře filmové pohádky Kouzelný měšec (režie V. Vorlíček) a scénář TV adaptací Kokeš a Černá kočka (režie V. Vorlíček). Napsala také humoristicko-lifestylovou knihu Jak zhubnout (Nakladatelství Jan Vašut, 2006) a humoristickou knihu Sodoma Gomora…

Více o autorovi ⇾

SKU 595 Kategorie